Üst Komisyon

KEMAL EMİN HÜNDÜR - TEBGK BAŞKANI

4 Şubat 1997 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2015 yılında Devran Fen Lisesi’nden mezun olup 2016 yılında bir yıl hazırlık okuduktan sonra Bezmialem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğrenime başladı. Fakülteye başladıktan sonra fakülte öğrenci kulübünde aktif rol aldı. 2018 yılında İstanbul Eczacı Odası Gençlik Meclisi’ninde Fakülte Delegesi olarak iki sene görev yürüttü. Mesleki ve sosyal alanlarda çeşitli kongre, sempozyum ve etkinliklerin düzenlenmesinde rol aldı. 2019 yılında TEBGK fakülte LEO'su seçildi, ardından TEBGK Üst Komisyonu'na seçildi ve yapılan üst komisyon toplantısı sonucunda Yurt içi Staj Koordinatörü olarak göreve başladı. 2022 yılında TEBGK başkanlığına seçildi. Su sporlarıyla yakından ilgilenmektedir. Bezmialem Ünivesitesi Eczacılık Fakültesi'nden 2022 yılında mezun olmuştur.

BUSE ESRA MERCAN - II. BAŞKAN

21 Nisan 1999’da Ankara’da doğdu. Lise hayatı boyunca lise dergisine yazıları ile katkıda bulundu ve editörlük yaptı. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okumaya başladı. Fakültenin ilk yılında aktif görev aldığı Farmasötik Gelişim Topluluğu’nda sonrasında Yurt Dışı ve Staj Koordinatörü, Genel Sekreter ve Denetleme Kurulu Üyeliği rolleriyle üç sene yönetim kurulunda yer aldı. Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği olan EPSA’da Liaison Secretary olarak aktif görev aldı ve Polonya Eczacılık Öğrencileri Topluluğu PPSA ile Twinnet düzenledi. 2020 senesinde TEBGK Uluslararası İlişkiler Fakülte Koordinatörü (LEO) seçildi ve 2021 yılında düzenlenen Online Student Exchange Programme (SEP) düzenlenmesinde aktif rol aldı. FIP Regional Conference başta olmak üzere çeşitli kongrelere katılım gösterdi. 2019 senesinde Anadolu Üniversitesinde başladığı İşletme Bölümü lisans eğitimini tamamladı. 2021-2022 eğitim döneminde Erasmus kapsamında İtalya’da Università degli Studi di Padova’da bir sene değişim öğrencisi olarak bulundu. 2022 yılında ise TEBGK Üst Komisyonu’na II. Başkan olarak seçildi. TÜBİTAK 2247-C STAR Bursiyeri olarak Alzheimer üzerine çalışmalar yapmaktadır. . İleri seviye İngilizce ve başlangıç seviye İtalyanca bilmektedir. Hobi olarak hiperrealistik çizim yapma ve yazı yazma ile ilgilenmektedir. Eğitimine 5. Sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir.

DEFNE MENTEŞ- YURT DIŞI STAJ KOORDİNATÖRÜ (SEO)

Hayatı boyunca bale ve dans konusunda eğitimler alıp çeşitli resim yarışmalarında dereceleri bulunmaktadır.Hayvan sevgisini, gönüllü olarak hayvan barınaklarında çalışarakbeslemektedir. 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanmış ve fakülte üçüncüsü olarak eğitim hayatına 5. Sınıf olarak devam etmektedir. Akademik hayata ve bilime olan ilgisini çeşitli TÜBİTAK ve Araştırma-Geliştirme projeleri ile pekiştirmekte aynı zamanda Farmasötik Kimya Anabilim dalında öğrenci asistanlığı yapmaktadır. 2 sene boyunca yeni başlayan eczacılık öğrencilerine akran danışmanlığı platformundan mentorluk görevini üstlenmiştir. ECZAKDER öğrenci değerlendiricisi olarak seçilmiştir. 2022 yılında Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışmasına okulunu temsilen yarışmacı olarak katılmıştır. İtalya Sapienza Üniveristesi Erasmus öğrencisidir. Üniversite eğitiminin 4. Senesinde TEBGK fakülte temsilciliği görevini şimdi Üst komisyonda Yurt Dışı Staj Koordinatörü olarak devam ettiriyor.

MUSTAFA ABACIOĞLU - YURT DIŞI İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ (CP)

17 Ekim 2000 tarihinde Oklahoma, ABD’de doğdu. Hayatının ilk 14 senesini Texas, ABD’de geçirdi ve 8 senedir İstanbul’da yaşıyor. İlk tercihi olan Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 2018’den beri okumaktadır. Öğrencilik hayatında birçok farklı ulusal ve uluslararası organizasyonda yer almakla birlikte şu an aktif olarak TEBGK’da Yurtdışı İletişim Koordinatörü ve İstanbul Eczacı Odası Gençlik Meclisi’nde Marmara Üniversitesi Delegesi olarak görev almaktadır. Profesyonel olarak ise Mart 2021’den beri ilaç sektöründe çalışmaktadır; Boehringer Ingelheim Spesifik Farma Pazarlama Stajyeri olarak başlayan kariyeri AbbVie’de sırasıyla Ruhsatlandırma Stajyeri ve Nörolojik Bilimler Medikal Stajyeri olarak devam etmiştir, şu anda ise Daiichi Sankyo’da Pazar Erişim ve Ruhsatlandırma Stajyeri olarak çalışmaktadır.

BEYZANUR AKTALAY - EĞİTİM BİLGİLENDİRME KOORDİNATÖRÜ

26 Temmuz 1999 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve Orta Öğretiminin ardından Elazığ Final Fen Lisesi'nden mezun oldu. Eğitimine 2018 yılında kazanmış olduğu İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde 5. Sınıf olarak devam etmektedir. 2018 Yılında İnönü İlaç Topluluğu yönetimine ve İnönü Astronomi Topluluğu'na aktif olarak katılım sağladı. 2019 yılında Malatya Eczacı Odası Gençlik Komisyonu yönetimine seçildi. 2022 yılında Malatya Eczacı Odası Gençlik Komisyonu başkanlığına seçilerek görevini halen devam ettirmektedir. 2019-2022 yılları arasında İnönü Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Fakülte delegesi olarak görev aldı. Temmuz 2022 tarihindeTEB Gençlik Komisyonu’nda Eğitim ve Bilgilendirme Koordinatörü olarak başladığı görevini sürdürmektedir. Eczacılık eğitiminin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden 2022 yılında mezun oldu. Küçük yaşlarda bale ve keman eğitimi alarak ilkokul ve lise yıllarında bahar şenliklerinde, koroda ve çeşitli gösterilerde yer almış olup şu anda İnönü Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Müzik grubunun başkanlığını yürütmektedir. Diğer Hobileri ve İlgi alanları arasında ise gastronomi ve astroloji bulunmaktadır.

MUSTAFA SADIK EKMEN - YURT İÇİ STAJ KOORDİNATÖRÜ

27 Temmuz 2001 tarihinde Batman'da doğdu. İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra kazandığı burs ile ortaokul için Ankara'ya geldi. Ortaokul ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı ve lise hayatında okçulukla lisanslı bir şekilde ilgilendi. Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi'nde 2 sene okuduktan sonra son 2 senesini Nesibe Aydın Yıldızlar Temel Lisesi'nde tamamlayıp buradan mezun oldu ve 2019'da İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni kazandı. Aynı sene iletişim akademilerinde diksiyon kursu eğitimi aldı. 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bünyesinde yer alan ISPE Öğrenci Birliği'ne girdi. Burada hem online hem de yüz yüze bir şekilde ilaç endüstrisine yönelik birçok zirve, sempozyum ve seminer düzenleyen ekibin içerisinde aktif bir şekilde görev aldı. Aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projesi düzenlenmesine katkıda bulundu. 2021 yılında ekip arkadaşlarıyla beraber podcast yayını yaptı ve yayınladı. Birçok seminerde ve sempozyumda moderatörlük görevini üstlendi. 2021 yılında Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu'nda fakültesinin Mali İşler ve Sosyal Projeler koordinatörü olarak görev aldı. 2022 senesinde geliştirdiği proje ile ulusal bir proje yarışmasında yarı finale çıktı. Gitar ve mızıka çalmakta ve sağlıkta yapay zeka kapsamında projelerle ilgilenmektedir. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4.sınıf öğrenci olarak devam etmekte, güncel olarak da ISPE Öğrenci Birliği 2022-2023 Başkanı ve Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu Yurt içi Staj Koordinatörü olarak da görevini sürdürmektedir.

BUKET BÜYÜKSANDIÇ- İÇ İLİŞKİLER VE İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ

01.09.2001 tarihinde Adana'da doğdu. Eğitimine 2019 yılının ikinci dönemine kadar ATO Anadolu Lisesinde devam etti. Kürek, voleybol gibi spor dallarıyla ilgilendi. Kürekte Türkiye 3.lüğü bulunmakta. Fakat daha sonra eğitimine ağırlık vermeye karar vererek sporla ilgilenmeyi bıraktı.  Lisede dahil olduğu klüpte keyif alarak yaptığı öykü yazma işinde kendini geliştirmeye çalıştı ve yıl sonunda bir dergi çıkarıp tüm okulu beğenisine sundular. Daha sonra yarım dönemlik bir süre için açık lisede eğitimine devam etme kararı aldı. 2020 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandı ve okuduğu bölümden çok keyif aldı. Üniversitenin ilk yılında AIESEC'e katıldı 3 dönem üyelik 1 dönem takım liderliği yaptı. İkinci sınıfı 2.likle bitirdi ve biyokimya, moleküler biyoloji alanında hocası Doktor Öğretim Üyesi Yalçın ERZURUMLU önderliğinde bir proje önerisi hazırlayıp üniversiteden destek alma hakkını kazandı. Aynı projeyle TUBİTAK'a da başvuru yaptı.İkinci sınıfın ilk döneminde TEBGK Eğitim ve Bilgilendirme fakülte koordinatörlüğüne aday oldu ve seçildi. Bir dönem görevini tamamladıktan sonra üst komisyona başvurdu. Şimdi de İç İlişkiler ve İletişim Koordinatörü olarak görev almakta. Bunun yanı sıra TOG vakfında gönüllülük faaliyetlerini sürdürmekte ve kendi fakültesindeki İlaç ve Sağlık Topluluğunda üye olarak bulunmaktadır.

SENA MERT - MALİ İŞLER VE SOSYAL PROJELER KOORDİNATÖRÜ

15 Ekim 1999 tarihinde Ankara'da doğdu. 2018 yılındaBilfen Çayyolu Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Lise döneminde fizik projeleri ve uluslararası biyoloji yarışmalarında yer aldı. Spor, resim ve dansla yakından ilgilendi. 2018 yılında Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandı. Üniversitenin ilk yılında TEBGK Eğitim Bilgilendirme Fakülte Koordinatörlüğü yaptı. 4 yıl süren bu görevin ardından Mart 2022 çalıştayında TEBGK üst komisyonuna Mali İşler ve Sosyal Projeler Koordinatörü seçildi. Okul toplulukları, TEB kongreleri ve TEBGK etkinliklerinde aktif katılımlar gösterdi. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaktadır.2021-2022 güz dönemi Portekiz Porto Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde erasmus yaptı. Eğitimine Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir.

ERDOĞAN TAHA AKBAŞ - SOSYAL MEDYA KOORDİNATÖRÜ

14 Ağustos 1999’da Erzurum’da doğdu. Lise eğitim hayatını Özel Bilge Koleji Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 2019 yılında Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandı. Üniversitenin ilk yılında öğrenci temsilciliği yapan AKBAŞ, 2020 Kasım ayında Atatürk Üniversitesi Kalite Komisyonu öğrenci temsilcisi olarak seçildi. 2020 – 2021 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği (ATUPSA) kulübünün başkanlığını yürüttü ardından Erzurum Eczacı Odası Gençlik Komisyonu’nun kurulmasında rol aldı. 2021 yılında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans programından mezun oldu. 2020 Ekim ayında TEBGK Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eğitim Bilgilendirme Fakülte Koordinatörü olarak seçilen AKBAŞ, 2022 yılında TEBGK Üst Komisyon Üyesi (Sosyal Medya Koordinatörü) olarak seçildi ve görevi hala devam etmektedir. 2021 yılından bu yana Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu üyesi olan AKBAŞ, aynı zamanda YÖKAK ve ECZAKDER’de öğrenci değerlendirici olarak görev yapmaktadır. 2022 yılında Avrupa Öğrenci Birliği (European Students’ Union) Kalite Güvencesi Öğrenci Uzman Havuzu üyesidir. Toplamda 10’dan fazla Toplumsal Duyarlılık Projesinde araştırmacı ve gönüllü olarak görev alan AKBAŞ, hobi olarak grafik tasarım ile ilgilenmektedir. Eğitimine Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 4. sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir.

ZEYNEP İPEK TÜRE - KOORDİNATÖR ÜYE

19 Eylül 2000 tarihinde Bursa'da doğdu. Lise eğitimini Bursa Anadolu Lisesi'nde tamamladı. İlkokul döneminden itibaren halk danslarıyla ilgilenmeye başladı ve tüm eğitim hayatı boyunca bu alanda hem yurt içi hem de yurt dışında çeşitli gösteriler, festivaller ve yarışmalarda rol aldı. Dans hayatına Latin Dansları gibi farklı türler ekleyerek aktif bir şekilde devam etmektedir. 2018 yılında lise eğitimini tamamlayarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eczacılık Fakültesi'ni kazandı. Burada Genç TEMA, Toplum Gönüllüleri, Aktiffelsefe ve fotoğrafçılık topluluklarında aktif görevler aldı. 2020 yılında Gülhane Eczacılık Fakültesi'nde ilk kez kurulan Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu ekibinde Eğitim ve Bilgilendirme Fakülte Koordinatörü olarak görevlendirildi. Mart 2020 tarihinde yapılan çalıştayda TEBGK Üst Komisyonu'na seçilerek İç İlişkiler ve İletişim Koordinatörü görevini yürüttü.2022 Mart ayında yapılan çalıştay sonrasında yeni kurulan ekipte üst komisyon üyeliğine devam etmektedir. Eğitim hayatına Gülhane Eczacılık Fakültesi 5.sınıf öğrencisi olarak aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji bölümü öğrencisi olarak devam etmektedir

GAMZE NUR SONGUR - KOORDİNATÖR ÜYE

1 Temmuz 1999’da Mardin’de doğdu. İlkokul ve ortaokuldan başladığı münazara/yazı yarışmalarına aktif katılımı, sunuculuk deneyimi ve okul dergi yayınlarında yazı kurullarındaki görevleri lisede de devam etti. 2010 yılından beri TEMA gönüllüsüdür. 2013 yılında Mardin Fen Lisesi’ne başladı. Çeşitli ulusal ve yerel yazı yarışmalarında başarılar elde etti. 2018 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandı. Fakülte mesleki topluluğunda ve DTCF Düşünce ve Edebiyat topluluğunda aktif rol aldı. İşaret dili, yaratıcı yazarlık, keman, ilk yardım eğitimlerini başarıyla tamamladı. Mardin Eczacı Odası Gençlik Komisyonu yapılanmasında görev almış, halen yönetim ekibinde yer almaktadır. Ankara Eczacı Odası Akademi Komisyonu'na üyedir. Çeşitli okulların ve gençlik komisyonlarının, TEB ve eczacı odalarının birçok eğitim, sempozyum ve kongrelerine katılım sağladı. Mardin Fen Lisesi Mezunlar Derneği’nde gönüllülük çalışmalarında rol aldı. 2019 yılında LÖSEV gönüllüsü oldu. İleri seviyede İngilizce, başlangıç seviyesinde İspanyolca ve Almanca bilmektedir. 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet bölümü ön lisans eğitimine başladı. İklim Elçisi ve #ÖyleSöyleme Elçisi’dir. 2019 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi TEBGK delegesi seçildi, ardından üst komisyon II. başkanlık görevine geldi. 2022 yılı temmuz ayından itibaren de üst komisyon üyeliği “Koordinatör Üye” göreviyle tecrübelerini aktararak devam etmektedir.